در کار بهداشتی گاهی یک هزینه کوچک از یک هزینه هنگفت پیشگیری می‌کند

3 آبان 1401
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: در کار بهداشتی گاهی یک هزینه کوچک از یک هزینه هنگفت پیشگیری می‌کند.

دکتر قاسم برجوئی‌فرد در نشستی با مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری بوشهر اظهار داشت: برای آغاز یک طرح بهداشتی به دنبال جلب همکاری استانداری و سایر سازمان‌ها هستیم.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: کار بهداشتی نیاز به بینشِ بلندمدت دارد و یکی از شاخص‌ترین حوزه‌های بهداشت، موضوع سلامت دهان و دندان است.
وی تصریح کرد: کارِ بهداشتی این‌گونه نیست که مثلاً بتوان با افتتاح یک مرکز آن را نشان داد بلکه شاید 10 سال بعد نتیجه اثربخش آن مشخص شود
این مقام مسئول بهداشت افزود: مثلاً در حوزه سلامت دهان و دندان، گاهی اوقات یک هزینه کوچک از یک هزینه هنگفت درمانی پیشگیری می‌کند.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: مثلاً با معاینه مرتب دندان‌ها می‌توان قبل از پوسیدگی از هزینه‌های گزاف پیشگیری کرد.
دکتر برجوئی‌فرد خاطرنشان کرد: امیدواریم بتوانیم با کمک استانداری و سایر سازمان‌های حمایتی، این طرح بهداشتی در حوزه دهان و دندان را در گروه هدف کوچکی آغاز کنیم و بعد آن را به گروه‌های بزرگ‌تری سرایت بدیم.
معاون فنی معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نیز گفت: یک از اهداف این طرح توزیع مسواک‌های انگشتی برای نوزادان است.
دکتر محمدمهدی خواجه‌ئیان افزود: در همه دنیا یکی از کارهای مهم در بهداشت سلامت دهان و دندان، استفاده از مسواک انگشتی برای نوزادان است.
معاون فنی معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اظهار داشت: وارنیش فلوراید کردن دندان کودکان زیر 14 سال نیز یکی دیگر از اهداف این طرح است.
انتهای پیام/ م.ب 2020

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.