معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر خبر داد؛ اجرای پایش مشترک نحوه کنترل و پیشگیری از بیماری‌های تنفسی در مدارس استان بوشهر/ گزارش تصویری

4 آبان 1401
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از آغاز اجرای پایش مشترک نحوه کنترل و پیشگیری از بیماری‌های تنفسی در مدارس استان بوشهر خبر داد.

دکتر قاسم برجوئی فرد در حاشیه بازدید از مدارس شهر بوشهر اظهار داشت: این طرح با مشارکت و همکاری آموزش‌وپرورش و سیمای مرکز استان در سراسر استان بوشهر آغاز شده است.
وی تصریح کرد: با توجه به افزایش آمار تعداد دانش آموزان مبتلا به آنفلوانزا در هفته اخیر استان بوشهر با مشارکت دانشگاه علوم پزشکی، معاونت سلامت اداره کل آموزش‌وپرورش و همکاری سیمای مرکز بوشهر طرح پایش مشترک نحوه کنترل و پیشگیری از بیماری‌های تنفسی در مدارس استان بوشهر از چهارشنبه 4 آبان ماه 1401 در سراسر استان آغاز شده است.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: این شیوه پایش تا آخر زمستان سال جاری استمرار دارد و در این طرح مدارس استان بوشهر از نظر رعایت پروتکل‌های بهداشتی مثل استفاده از ماسک، فاصله ایمن، تهویه مناسب، رعایت بهداشت فردی و شستشوی دست‌ها، نحوه مراقبت و غربالگری موارد مشکوک در مدارس ارزیابی و پایش می‌شوند.
دکتر برجوئی فرد خاطرنشان کرد: به‌منظور رفع نقایص و مشکلات مدارسی که در این پایش امتیاز کمتر از 85 درصد کسب بکنند نتایج پایش طرح به آموزش‌وپرورش و فرمانداری‌ها نیز اعلام می‌شود.

انتهای پیام /م.ب 2020


آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.