یازدهمین کنگره کشوری سوختگی برگزار شد

3 اسفند 1401
مشاور رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در امور آموزش دستیاری تخصصی و دبیر اجرایی یازدهمین کنگره کشوری سوختگی گفت: یازدهمین کنگره کشوری سوختگی با حضور گسترده مسئولین، متخصصین و فوق تخصص‌های حوزه سوختگی برگزار شد.

دکتر حمیدرضا علیزاده اطاقور با اشاره به حضور صاحب‌نظران کادر درمان سوختگی و ترمیم زخم و دانشجویان مقاطع مختلف تحصیلی در این کنگره اظهار کرد: این کنگره طی روزهای بیست و هفتم و بیست و هشتم بهمن‌ماه و با شعار «دستاوردهای نوین دانش‌بنیان در سوختگی» برگزار و در همین راستا مقالات ارزشمند بین‌المللی و داخلی ارائه شد.
وی ادامه داد: در طول این کنگره، یازده سخنرانی آموزشی و هفت پنل تشکیل و حداقل چهل داور برجسته مقالات پرتعداد دریافتی از سراسر کشور را با صرف زمان کافی بررسی و در نهایت یک‌صد مقاله و پوستر پذیرفته شد.
دکتر علیزاده اطاقور افزود: در این کنگره آخرین دستاوردهای پژوهشی در عرصه‌های مدیریت اسکار زخم، محصولات دانش‌بنیان و ترمیم زخم توسط پژوهشگران و اساتید برجسته مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
وی گفت: اصلاح گایدلاین و کوریکولوم سوختگی و نیز اصلاح تعرفه‌های خدمات درمانی سوختگی مورد بررسی قرار گرفت و در مجموع بر توجه بیشتر به این حوزه بسیار مهم بهداشت و درمان کشور و ضرورت لزوم تشکیل انجمن علمی سوختگی تأکید شد.
دکتر علیزاده اطاقور خاطرنشان کرد: افزایش بودجه‌ کشوری سوختگی جهت خدمت‌رسانی بهتر به بیماران دردمند سوختگی توسط اساتید برجسته و مسئولین از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.
انتهای پیام/

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.