معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر: پایش عملکرد مراکز درمانی استان بوشهر در ایستگاه ششم/ توریست درمانی در جنوب استان بوشهر در دستور کار باید قرار گیرد/ گزارش تصویری

9 ارديبهشت 1402
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان بوشهر گفت: تیم ویژه پایش عملکرد بیمارستان‌های ده‌گانه دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، ششمین بیمارستان استان را در شهر کنگان مورد ارزیابی قرارداد.

دکتر احمد یزدان پناه در نشست با تیم بیمارستان امام خمینی (ره) و شبکه بهداشت و درمان کنگان اظهار داشت: در حوزه درمان باید برنامه‌ریزی‌ها و کارها با آینده‌نگری همراه باشد.
وی تصریح کرد: باوجود صنایع نفت و گاز و سایر پتانسیل‌های دیگر در شهرستان کنگان باید حوزه درمان به‌گونه‌ای ارتفاع یابد که متناسب با جذب توریست درمانی باشد.
وی بابیان اینکه شناسایی سازماندهی و نظارت از ارکان اصلی برای ارتقاء ارائه خدمات است گفت: جلب رضایت مراجعه در بدو ورود به بیمارستان ضروری است و باید اصلاح فرایندها با جدیت دنبال شود.
دکتر یزدان پناه گفت: احصاء میدانی نقاط ضعف مراکز درمانی و تلاش برای کیفیت بخشیدن نقاط قوت بیمارستان‌های استان، اولین هدف از انجام این بازدیدها و نظارت تخصصی بر خدمات این مراکز است.
وی با ابراز قدردانی از تلاش‌های شبانه‌روزی پزشکان، پرستاران و کادر اداری بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان افزود: تلاش خادمان مردم استان بوشهر در حوزه درمان برای تحقق عدالت در دسترسی به خدمات و افزایش رضایتمندی عموم مردم است.
دکتر یزدان پناه با اشاره به چالش‌های موجود در تأمین شرایط مطلوب درمانی عنوان داشت: اجرای برنامه‌های هدفمند معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در یک سال گذشته موجب اثربخشی سازنده در این حوزه شده است.
مشاوره و رویکرد نظارتی تیم درمان موجب ارتقاء خدمات بیمارستانی شده است
رئیس بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان نیز گفت: همدلی بسیار خوبی بین مسئولین استان و شهرستان کنگان برای حل مسائل بیمارستان شکل‌گرفته است.
دکتر سیده انیسه سجادی زاده اظهار داشت: جا دارد از حمایت‌های بی‌دریغ رئیس دانشگاه و معاون درمان برای حمایت و کمک به ارتقا کیفیت ارائه خدمات بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان تشکر و تقدیر نمایم.
رئیس بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان افزود: مشاوره و رویکرد نظارتی تیم درمان موجب ارتقاء خدمات بیمارستانی شده است.
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان نیز گفت: با توجه به شرایط جغرافیایی شهرستان کنگان همکاران بیمارستان امام خمینی کنگان ایثارگرانه در حال تلاش و ارائه خدمات به مردم هستند.
مهندس محمود میر حاجی ضمن تبریک هفته سلامت اظهار داشت: ۷۰ درصد مراجعین بیمارستان کنگان از حوزه نفت، صنایع مستقر در جنوب است.
وی تصریح کرد: با رویکردی که مسئولین ارشد حوزه سلامت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر دارند مطمئناً مشکلات بهداشت و درمان حوزه کنگان کمتر از گذشته می‌شود.
رسانه‌ها و فعالین اجتماعی برای اعتمادسازی مردم به حوزه سلامت کمک کنند
مهندس میر حاجی افزود: باید ضمن حل مسائل و مشکلات حوزه بهداشت و درمان برای اعتمادسازی مردم به این حوزه نیز تلاش شود و در این مسیر باید از همه مسئولین به ویژه رسانه‌ها و فعالین اجتماعی کمک گرفت.
وی بابیان اینکه بسترسازی در خصوص اعتمادسازی مردم باید صورت گیرد و از ظرفیت رسانه و فعالین اجتماعی باید استفاده شود گفت: شبکه بهداشت و درمان در کنار بیمارستان است و این همدلی موجب پای‌کار آمدن مسئولین شهرستانی و استان برای حل مشکلات حوزه سلامت شهرستان کنگان شده است.
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان خاطرنشان کرد: رضایتمندی مردم و تقویت نیروی انسانی در اولویت‌های اصلی حوزه بهداشت و درمان شهرستان کنگان است.
تیم ویژه پایش عملکرد بیمارستان‌های استان بوشهر مدیران و کارشناسان معاونت درمان، با حضور در بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان از بخش‌های مختلف این بیمارستان بازدید کرده و سپس در نشست‌های فشرده و تخصصی به ارائه نقاط قوت این بخش‌ها پرداخته و برای نقاط ضعف راهکارهای علمی و عملی ارائه نمودند.

انتهای پیام/

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.