تلاش مشترک، لازمه رسیدن به آرامش در زندگی مشترک است

4 تير 1402
مدیر گروه سلامت جوانان و مدارس معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: برای رسیدن به آرامش در زندگی مشترک، یک تلاش مشترک لازم است.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، فرحناز محبی با بیان اینکه زن و مرد فقط برای تداوم نسل با هم ازدواج نمی‌کنند گفت: آن‌ها برای برطرف کردن نیازهای عاطفی، احساسی، جنسی، مالی، حمایتی و ... با هم وارد یک رابطه می‌شوند.
وی تأکید کرد: ازدواج همانند قدرت، پول و موقعیت اجتماعی بالا، وسیله و راهی برای رسیدن به هدف‌های بزرگ‌تر و مهم‌تر است.
این مسئول بهداشتی با اشاره به اینکه خانواده یکی از مهم‌ترین نهادهای اجتماعی است که با ازدواج تشکیل می‌شود گفت: آموزش و مشاوره در مراحل قبل، حین و پس از ازدواج می‌تواند بسیار مفید باشد و از آمار ازدواج‌های ناموفق و به‌تبع آن آسیب‌هایی همچون طلاق، کودک‌آزاری، خشونت‌های خانوادگی، اعتیاد و همسر آزاری بکاهد.
محبی هدف اصلی مشاوره پیش از ازدواج را کمک به افراد برای انتخاب زوج مناسب دانست و اظهار کرد: این مرحله مهم‌ترین مرحله مشاوره ازدواج است زیرا جنبه پیشگیری دارد و در صورت هدایت صحیح، موجب تأمین بهداشت روانی خانواده و کاهش طلاق در آینده می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: همچنین آموزش مهارت‌های زندگی، افراد را قادر می‌سازد تا مسئولیت‌ها و نقش‌های اجتماعی را بپذیرند و بدون لطمه زدن به خود و دیگران، با خواست‌ها، انتظارات و مشکلات روبرو شوند.
انتهای پیام/ م.ب ۲۰۲۰

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.