از ابتدای سال جاری تاکنون؛ خدمات بهداشتی به ۳۵ درصد از سالمندان شهرستان دشتستان ارائه شده است

17 مهر 1402
رئیس واحد سلامت خانواده شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان از ارائه خدمات بهداشتی به ۳۵ درصد سالمندان شهرستان دشتستان از ابتدای سال جاری تاکنون خبر داد.

فضه امیری در گفت‌وگو با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان دشتستان گفت: بنا به تعریف سازمان جهانی بهداشت، سالمند به کسی گفته می‌شود که ۶۰ سالگی را پشت سر گذاشته باشد و با توجه به اینکه ۱۰ درصد از جمعیت شهرستان دشتستان را سالمندان تشکیل می‌دهند، باید مشکلات و نیازهای سالمندان را به رسمیت بشناسیم و برای آن‌ها راهکار اساسی ارائه دهیم.
امیری تصریح کرد: جمعیت سالمندان شهرستان ۲۸ هزار و ۴۳۳ نفر است که از ابتدای سال تاکنون برای حدود ۳۵ درصد از این جمعیت، مراقبت‌های بهداشتی توسط بهورزان و مراقبین سلامت ارائه‌شده است.
وی با اشاره به خطراتی که سالمندان را تهدید می‌کند، گفت: احتمال سقوط، سلامت روان و سوءتغذیه مهم‌ترین عوامل تهدیدکننده سلامت جسمی و روانی سالمندان است که باید به این عوامل توجه ویژه‌ای داشته باشیم.
امیری همچنین بیان کرد: ارتقا سلامت، رفاه و منزلت سالمندان، نیازمند همکاری بین بخشی است و طبق مصوبات کمیته راهبردی سالمندان، دستگاه‌های مربوطه با ارائه برنامه‌ها و راهکارهای با قابلیت اجرا در سطح جامعه برای این مهم نقش بسزایی ایفا می‌کنند.
رئیس واحد سلامت خانواده شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان اظهار کرد: افزایش تعداد و نسبت سالمندان در جامعه، در صورت آماده نبودن زیرساخت‌های لازم، یک چالش جدی برای نظام‌های رفاه اجتماعی و سلامت ایجاد می‌کند.
امیری تصریح کرد: بهورزان و مراقبین سلامت، مراقبت‌های بهداشتی سالمندان را به‌صورت حضوری در پایگاه‌های سلامت، مراکز بهداشتی و خانه‌های بهداشت و برای سالمندان ناتوان با مراجعه به منزل خانوار انجام می‌دهند و با توجه به شاخص‌های اعلام‌شده وزارت بهداشت، ۷۰ درصد سالمندان شهرستان در طول یک سال مراقبت‌های بهداشتی را دریافت نمایند.

انتهای پیام/س.غ ۳۰۳۰
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.