معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر؛ تبریک هفته تربیت‌بدنی و روز ورزش/ تربیت‌بدنی واژه‌ای است به وسعت رشد، تربیت و کمال انسان

2 آبان 1402
معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در گفت‌وگو با پایگاه خبری و اطلاع‌رسانی مفدا بوشهر به ضمن تبریک هفته تربیت‌بدنی و روز ورزش گفت: تربیت‌بدنی واژه‌ای به وسعت رشد، تربیت و کمال انسان است.

به گزار مفدا بوشهر، دکتر حسین قائدی معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در گفتگو با پایگاه خبری و اطلاع‌رسانی مفدا بوشهر با صدور پیامی هفته تربیت‌بدنی و روز ورزش را تبریک گفت. متن پیام به شرح ذیل است:
بسمه‌تعالی
وَ أعِدُّوا لَهُم مَّا اسْتَطَعْتُم مِن قُوَّهٍ (تمام نیرو و توانتان را برای مقابله با دشمنان آماده سازید)
با مطالعه قرآن کریم، متوجه می‌شویم که همیشه قوی بودن در قرآن به‌عنوان یک عامل مثبت و امتیاز، ارزیابی شده است. تربیت‌بدنی واژه‌ای است به وسعت رشد، تربیت و کمال انسان و یکی از مهم‌ترین ارکان تأمین شادابی و سلامتی جسم و روح و نیز شاخص اصلی اجتماعی و فرهنگی در زندگی امروز نقشی اساسی و بنیادی دارد.
ورزش رمز سلامت، تندرستی و پویایی است و توسعه آن، ارتقاء سلامت عمومی و افزایش روحیه و نشاط اجتماعی را به دنبال خواهد داشت.
 توجه به امر ورزش و تلاش برای گسترش و تحکیم بنیان‌های آن آثار سودمندی در جامعه به بار می‌آورد و سلامت جسم و روح و فکر را ارتقا می‌بخشد، امام سجاد (ع) دراین‌باره می‌فرماید: بدن تو بر تو حقی دارد. حق آن است که آن را سالم نیرومند و مقاوم در برابر شداید و سختی‌ها و در کمال نشاط نگهداری.
این‌جانب فرارسیدن هفته تربیت‌بدنی و ورزش (۲۶ مهر الی ۲ آبان) را به‌تمامی مسئولین، دست‌اندرکاران و دوست داران حوزه ورزش ازجمله مربیان و معلمان ورزش، ورزشکاران و قهرمانان، پیشکسوتان، اساتید و دانشجویان رشته‌های علوم ورزشی و آموزش تربیت‌بدنی، اصحاب رسانه‌های ورزشی و سایر همکاران گرامی در این حوزه تبریک و تهنیت عرض می‌نمایم.
دکتر حسین قائدی
معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر
مهرماه ۱۴۰۲

انتهای پیام/ م.ر 2050

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.