نماینده وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی: روند پویش غربالگری دیابت و فشارخون بالا در شهرستان تنگستان به شکل مطلوبی انجام‌شده است/گزاش تصویری

6 دی 1402
نماینده وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی گفت: با راهکارهای اندیشیده شده روند غربالگری پویش ملی غربالگری دیابت و فشارخون بالا در شهرستان تنگستان به شکل مطلوبی انجام‌شده است.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان تنگستان، دکتر افروزه کاظمی در حاشیه بازدید از روند اجرای پویش ملی غربالگری دیابت و فشارخون بالا در تنگستان بیان داشت: برپایی ایستگاه‌های سیار در نقاط مختلف تنگستان بخصوص در نقاط پرتردد مانند ساحل و پاساژها این امکان را فراهم کرده است تا درصد بالایی از مردم در این مکان‌ها غربالگری شده و این موضوع در درصد افراد شرکت‌کننده در پویش کاملاً مشهود است.
کارشناس پایش و نظارت بر پویش ملی سلامت ادامه داد: آنچه روند ادامه پویش را در تنگستان کند نکرده و موجب شده طرح به‌خوبی مسیر خود را طی کند مراجعه خانه به خانه برای غربالگری افرادی است که به هر نحو امکان مراجعه به مراکز، پایگاه‌های سیار، پایگاه‌های سلامت و خانه‌های بهداشت را نداشته‌اند.
وی اظهار داشت: جلب مشارکت سازمان‌هایی مانند هلال‌احمر، بسیج و استفاده از ظرفیت دهیاری و شوراها و همچنین مساجد برای اجرای بهتر این طرح از نکات مثبت دیده‌شده در تنگستان بود.
دکتر کاظمی با عنوان اینکه آموزش یکی از اهداف پویش ملی غربالگری دیابت و فشارخون بالا است تصریح کرد: پس از پایان طرح مهم‌ترین کار پیگیری و آموزش خود مراقبتی به بیماران دیابت و فشارخونی شناسایی‌شده است.
نماینده وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی تأکید کرد: اجرای هر طرحی نقاط قوت و ضعفی دارد که بهترین روش برای مشخص کردن این نقاط جهت اجرای بهتر طرح‌های بعدی انجام مصاحبه مستقیم و نظرخواهی از مردم و معتمدین آن‌هاست.
نماینده وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی جهت پایش و نظارت بر اجرای پویش ملی غربالگری دیابت و فشارخون بالا در بخش دلوار شهرستان تنگستان حضور پیدا کردند و مسئول اجرای پویش غربالگری دیابت و فشارخون بالا در استان، مدیر گروه آموزش و ارتقاء سلامت استان، رئیس شبکه بهداشت و درمان تنگستان و تعدادی از مسئولین این شبکه وی را همراهی کردند.

انتهای پیام/ ن.ا ۳۰۱۰
آخرین اخبار حوزه سلامت را آزما بخواهید

 

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.