توانمندسازی دانش‌آموزان برای مراقبت از سلامت خود امری ضروری است/ بیش از ۱۲۰۰۰ سفیر سلامت دانش‌آموز در مدارس دشتستان فعالیت دارند

23 بهمن 1402
کارشناس واحد آموزش و ارتقای سلامت شبکه بهداشت و درمان دشتستان گفت: توانمندسازی دانش‌آموزان برای مراقبت از سلامت خود امری ضروری است.

عباسعلی توکلیان در گفت‌وگو با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان دشتستان افزود: با توجه به شیوع عوامل خطرساز در بین گروه سنی کودکان و نوجوانان کشورمان و اهمیت پیشگیری از بیماری‌ها، توانمندسازی دانش‌آموزان برای مراقبت از سلامت خود امری ضروری است.
توکلیان اضافه کرد: به همین منظور برنامه سفیر سلامت دانش‌آموز به‌منظور ترویج شیوه‌های سبک زندگی سالم، پیشگیری و کنترل بیماری‌ها، اصول تغذیه صحیح و کنترل کمبودهای تغذیه‌ای و کنترل وزن، پیشگیری از بیماری‌های واگیر و هم‌چنین برنامه واکسیناسیون طراحی شده است.
وی تصریح کرد: در این برنامه؛ دانش‌آموزان داوطلب به‌عنوان سفیر سلامت انتخاب و به‌منظور مراقبت از سلامت خود و همسالان آموزش می‌بینند.
توکلیان با بیان اینکه، برنامه سفیر سلامت دانش‌آموز همانند سال‌های گذشته به‌صورت فعال در شهرستان دشتستان در حال اجرا است، تصریح کرد: بیش از ۱۲ هزار سفیر سلامت دانش‌آموز در مقاطع مختلف تحصیلی در مدارس فعالیت دارند که تحت نظر مربیان و مجریان این برنامه، در مدارس آموزش می‌بینند.
توکلیان در جمع مجریان طرح سلامت دانش‌آموزی ادارات آموزش‌وپرورش شهرستان دشتستان اظهار کرد: هدف از تقویت مجریان طرح سفیران سلامت دانش‌آموزی، حفظ و ارتقای سلامت دانش‌آموزان، خانواده‌ها و جامعه می باش.
کارشناس واحد آموزش و ارتقای سلامت شبکه بهداشت و درمان دشتستان تصریح کرد: تقویت مدیریت سلامت‌محور در مدارس، آموزش مفاهیم سلامت و توانمندسازی دانش‌آموزان، افزایش گرایش دانش‌آموزان به مشارکت در امور مربوط به پیشگیری و خود مراقبتی و جلب مشارکت والدین از دیگر اهداف اجرای برنامه سفیران سلامت دانش‌آموزی به شمار می‌رود.
انتهای پیام/ س.غ ۳۰۳۰
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.