آغاز برنامه خود اظهاری و خودکنترلی بهداشتی و فعالیت آموزش بهداشت اصناف در شهرستان کنگان

25 بهمن 1402
فعالیت‌های خود اظهاری و خودکنترلی بهداشتی مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی و آموزش بهداشت اصناف توسط دفتر خدمات سلامت کنگان با نظارت شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان آغاز گردید.

مسئول واحد سلامت محیط شبکه بهداشت با اعلام این موضوع اذعان داشت: با توجه به عدم اطلاع و آگاهی برخی شاغلین مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی از مقررات بهداشتی و لزوم آموزش ایشان، برنامه آموزش بهداشت اصناف در شهرستان کنگان آغاز و به شرکت‌کنندگان برحسب ساعات ارائه‌شده در دستورالعمل گواهینامه ۳ ساله صادر می‌گردد.
نوید اسماعیلی اضافه کرد: در راستای راه‌اندازی دفتر خدمات سلامت در شهر کنگان در سال جاری و به مناسبت دهه مبارک فجر فعالیت‌های خود اظهاری و خودکنترلی بهداشتی مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی و آموزش بهداشت اصناف توسط دفتر خدمات سلامت کنگان با نظارت شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان آغاز گردید.

وی بیان داشت: همچنین در زمینه برنامه خودکنترلی و خود اظهاری بهداشتی باهدف کنترل بهداشتی این صنوف توسط مشاورین و دفاتر خدمات سلامت که به‌عنوان مشاوره‌ای عمل می‌نمایند نیز فعالیت‌ها آغاز گردیده و در این راستا مشاوران و ممیزان با عقد قرارداد، کلیه مشاوره‌های لازم را به صنوف مواد غذایی و اماکن عمومی ارائه نموده که در بازرسی‌های حاکمیتی وزارت بهداشت (شبکه بهداشت و درمان کنگان) موارد تخلفات بهداشتی صنوف کمتر مشاهده گردد و تخلف بهداشتی کاهش یابد.
مسئول واحد سلامت محیط شبکه بهداشت و درمان شهرستان تأکید کرد: انجام خودکنترلی و خود اظهاری و اخذ گواهینامه آموزش بهداشت اصناف توسط صنوف مواد غذایی و اماکن عمومی طبق آئین‌نامه اجرائی قانون اصلاح ماده ۱۳ مواد خوردنی آشامیدنی آرایشی بهداشتی الزامی است.انتهای پیام/ م.س ۳۰۷۰

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.