استاندار بوشهر: طرح‌ امید اجتماعی در راستای توسعه سلامت در استان بوشهر اجرا شد

19 دی 1394
استاندار بوشهر گفت: طرح 15 گانه امید اجتماعی در استان بوشهر در راستای ارتقای سلامتی، امید اجتماعی و نشاط همه جانبه اجرایی شده است.

دکترمصطفی سالاری در نشست بررسی وضعیت امکانات بهداشتی و درمانی وراه‌های افزایش سلامت در استان بوشهر با بیان اینکه آمادگی لازم برای حمایت و پشتیبانی از اجرای طرح نظام ارجاع سلامت در استان بوشهر فراهم است اظهار داشت: زیرساخت‌های لازم در استان بوشهر برای اجرایی شدن این طرح از جمله مشارکت همگانی مردم فراهم است.
وی با اشاره به اجرای طرح روستای پاک در استان بوشهر تصریح کرد: در اجرای این طرح با مشارکت دهیاران و روستاییان دفع پسماند به صورت مکانیزه می‌شود که نقش مهمی در ارتقای سلامتی دارد.
مراکز بهداشتی درمانی استان بوشهر نوسازی و بهسازی می‌شوند
استاندار بوشهر گفت: مراکز بهداشتی درمانی استان بوشهر نوسازی و بهسازی می‌شوند.
دکتر مصطفی سالاری با تاکید بر بهسازی و نوسازی خانه‌های بهداشت و مراکزبهداشتی درمانی گفت: اجرای این طرح‌ها که مسئولان استان مشارکت دارند نقش مهمی در بهبود فرایند اجرای طرح نظام سلامتی در شهرها و روستاها دارد.
دکترسالاری از اجرای طرح 15 گانه امید اجتماعی در استان بوشهر خبرداد و افزود: در اجرای این طرح که در حوزه‌های مختلف اجتماع است ارتقای سلامتی، امید اجتماعی و نشاط همه جانبه فراهم میشود.
وی تلفات جاده‌ای به سبب افزایش تصادفات را یکی از نگرانی‌های استان بوشهر دانست و بیان کرد: برای جلوگیری از تصادفات جاده‌ای 8 طرح بزرگراهی در استان بوشهر در حال اجرا است که با تکمیل این طرح‌ها این استان دربین 4 استان نخست کشور در حوزه بزرگراهی قرار میگیرد.
استانداربوشهر با اشاره به اینکه تخصیص اعتبارات نقش مهمی در تسریع اجرای آنها دارد گفت: برای کاهش تصادفات و تلفات جاده‌ای و فراهم شدن زیرساخت‌های توسعه استان بوشهر 62 درصد از اعتبارات سفر رییس جمهور به بوشهر به تکمیل و ساخت بزرگراه‌های استان بوشهر تخصیص یافت.
دکترسالاری بااشاره به اجرای طرح‌های مینی فوتبال در استان بوشهر گفت: در دهه فجر امسال 250 طرح مینی فوتبال چمن مصنوعی در شهرها و روستاهای استان بوشهر تکمیل و افتتاح می‌شود.
وی به اجرای بوستان‌های امید در شهرها و روستاهای استان اشاره کرد و بیان داشت: بر اساس طرح‌های 15 گانه امید اجتماعی در تمامی روستاها و محلات مختلف شهرها بوستان‌های تفریحی با تجهیزات ورزشی ایجاد می‌شود که نقش مهمی در ارتقای شاخص‌های سلامتی و نشاط مردم دارد.

انتهای پیام/ م.ب 1020
لینک کانال خبری روابط عمومی و بین الملل دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در تلگرام
https://telegram.me/bpumspublicrelation

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.