تقدیر وزارت بهداشت از دانشگاه علوم پزشکی بوشهر به دلیل کنترل مناسب آنفلوانزا

20 بهمن 1394
مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت، از عملکرد مناسب دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در کنترل و مراقبت بیماری آنفلوانزا تقدیر کرد.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، در اجلاس اخیر روسای دانشگاه های سراسر کشور ، دانشگاه علوم پزشکی بوشهر به دلیل اقدام‌های مناسب کنترلی و مراقبتی بیماری آنفلوانزا مورد تقدیر رییس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی قرار گرفت.
در همین راستا کارشناس واحد پیشگیری از بیماری های واگیر معاونت بهداشی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت : هر ساله در فصل‌های پاییز و بهار شاهد افزایش بیماری‌های حاد تنفسی از جمله آنفلوانزا هستیم.
مهندس محمد باقر مهبودی اضافه کرد: در سال جاری نیز از ابتدای آذر ماه با موجی از ابتلا به شبه آنفلوانزا مواجه بودیم که خوشبختانه این روند کنترل شده است و در حال حاضر وضعیت بیماری در استان، مثل سایر ماه های سال می باشد.
این کارشناس بهداشتی تاکید کرد : البته باید به موج دوم بیماری در فروردین ماه نیز توجه داشته باشیم و با رعایت بهداشت فردی و آداب تنفسی از ابتلای خود و دیگران به بیماری های تنفسی پیشگیری کنیم.
انتهای پیام/ م.ب 2020
لینک کانال رسمی روابط عمومی و بین الملل دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان بوشهر
telegram.me/bpumspublicrelation

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.