رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر : سفیران سلامت، نمایندگان دانشگاه علوم پزشکی در جامعه هستند

1 ارديبهشت 1395
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت : سفیران سلامت دانش آموزی، نمایندگان و همکاران دانشگاه علوم پزشکی در سطح جامعه و مدارس هستند.

دکتر علیرضا رئیسی در همایش سفیران سلامت اضافه کرد : باید سفیران سلامت آگاهی خود در حوزه پیشگیری از بیماری‌ها را ارتقا دهند و در مرحله اول باید خود به این دانسته ها عمل کنند تا بتوانند در افزایش سطح سواد سلامت جامعه موثر باشند.
وی با اشاره به بیماری‌های عفونی که علت اصلی مرگ و میر در گذشته بوده گفت: در حال حاضر علت اصلی مرگ و میرها بیماری‌های غیر واگیر مانند بیماری‌های قلبی و عروقی است که برنامه‌های بهداشتی نیز باید متناسب با این تغییر پیدا کند.
این مقام مسئول بهداشتی پیشگیری را یکی از مهم ترین عوامل جلوگیری از ابتلا به بیماری‌های قلبی و عروقی دانست و افزود: برنامه سفیران سلامت دانش آموزی به همین منظور اجرا شده تا بتواند با افزایش سطح سواد سلامت جامعه، از بروز این بیماری ها پیشگیری کند.
بانوان رتبه اول مصرف دخانیات در استان بوشهر را دارند
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در بخش دیگری از سخنان خود گفت : در استان بوشهربه علت مصرف زیاد قلیان در بین خانم ها، دارای رتبه اول مصرف دخانیات در کشور است.
وی همچنین شیوع دیابت در استان بوشهر را بسیار بالا دانست و اظهار داشت : از هر 5 نفر یک نفر مبتلا به دیابت است.
دکتر رئیسی فشار خون بالا را یک دیگر از بیماری شایع در استان بوشهر دانست و گفت : در افراد بالای 50 سال از هر دو نفر یک نفر مبتلا به دیابت است که متاسفانه تعداد زیادی از آن ها یا از بیماری خود اطلاعی ندارند یا به طور منظم دارو مصرف نمی کنند.

مدیر کل آموزش و پرورش استان بوشهر نیز در این همایش، سلامتی را از نعمت های بدون جایگزین الهی دانست و گفت : سلامتی برای همه، از کودکی تا سالمندی دارای اهمیت بسیار زیادی است که در این بین سلامتی دانش آموزان به دلیل اینکه آینده سازان کشور هستند اهمیت زیادی دارد.
مهندس ناصر کرمی با بیان اینکه همه ما سلامتی خود را مدیون خدمتگزاران عرصه سلامت هستیم گفت : اهیمت بالای سلامتی دانش آموزان و تعداد زیاد آنها و تاثیر زیادی که بر روی خانواده و دوستان خود دارند از جمله دلایلی بودکه برنامه سفیران سلامت در دستور کار قرار گرفت.
مدیر کل آموزش پرورش استان بوشهر در خصوص طرح سفیران سلامت دانش آموزی در استان بوشهر گفت: بیش از سه هزار دانش آموز در حدود هزار سیصد مدرسه به عنوان سفیر سلامت انتخاب شده اند که خوشبختانه استان بوشهر در اجرای این طرح رتبه اول در کشور را دارا می باشد.
سفیران سلامت ، دانش آموزانی در مقطع متوسطه دوم هستند که از هر کلاس سه تا پنج دانش آموز انتخاب می شوند که پس از شرکت در دوره های آموزشی، این آموزش ها را به همکلاسی های خود منتقل می کنند.
در این برنامه سفیران سلامت مدارس همراه با مدیران خود با برگزاری رژه و قرائت بیانیه ای، آمادگی خود را برای اجرای هر چه بهتر این برنامه اعلام کردند.
در پایان نیز به هر سفیر سلامت استوار نامه ای تقدیم شد.
انتهای پیام/ م.ب 2020
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
telegram.me/bpumspublicrelation

 

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.