امام‌جمعه گناوه: امکانات درمانی شهرستان گناوه توسعه یابد

27 تير 1395
امام‌جمعه گناوه با اشاره به اقدامات صورت گرفته در بخش درمان، گفت: امکانات درمانی شهرستان گناوه توسعه یابد.

حجت‌الاسلام سید عبدالهادی رکنی حسینی در دیدار معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر به بیان مشکلات درمانی گناوه پرداخت و اظهار داشت: کاملاً واقف هستیم که خدمات شایسته و زیادی در حوزه درمان شهرستان صورت پذیرفته است ولی هم ما و هم شما معتقدیم که شرایط کنونی تا نقطه مطلوب فاصله بسیار دارد و زیبنده مردم شهرستان نیست.
امام‌جمعه گناوه ادامه داد: بنده از عنایت شما به حوزه درمان شهرستان در طول چند سال اخیر و استقرار حدود ۱۵ متخصص در شهرستان تشکر می‌کنم ولی قطعاً قانع نباید بودونبود وجود یک متخصص گوش و حلق و بینی در یک شهرستان با جمعیتی بالغ‌بر ۱۰۰ هزار نفر زیبنده مسئولین استانی و وزارت خانه نیست.
وی بیان داشت: ما معتقدیم باید به مسائل و مشکلات معیشتی متخصصان و پزشکان از قبیل مسکن و حقوق نیز توجه کرد و وقتی امکانات ساده اولیه برای متخصصان و پزشکان نباشد قطعاً دوستان پزشک ما نیز در گناوه نمی‌مانند و این در حالی است که بسیاری از متخصصان گناوه از عدم پرداخت حقوق و مطالبات سال قبل خود گله‌دارند.
حجت‌الاسلام رکنی حسینی خاطرنشان کرد: هم‌اکنون تنها درمانگاه شبانه‌روزی محله بابا علیشاه گناوه که تنها با یک پزشک عمومی اداره می‌شود در حال تعطیلی است و چرا باید مردم ما از این داشته‌های حداقلی نیز محروم باشند.
وی همچنین طی یک درخواست از معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر، خواستار موافقت دانشگاه با شبانه‌روزی شدن درمانگاه تأمین اجتماعی شهرستان شد.
وضعیت درمانی در استان بوشهر روند مطلوبی دارد
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با اشاره به اینکه وضعیت درمانی در استان بوشهر روند مطلوبی دارد گفت: موافقت اصولی دانشگاه با شبانه‌روزی شدن درمانگاه تأمین اجتماعی گناوه را اعلام می‌کنیم و مدیر درمان تأمین اجتماعی استان می‌توانند برای دریافت مجوز از دانشگاه علوم پزشکی استان اقدام کنند.
دکتر سید سجاد اقبالی در این نشست اظهار داشت: مشکلاتی در حوزه درمان استان وجود دارد اما بهبود وضعیت درمانی در استان روند روبه رشدی را شاهد است و قطعاً سال آینده ما شاهد حضور متخصصین بیشتری در شهرستان خواهیم بود.
وی عنوان کرد: در استقرار دائمی متخصصان در استان باید یک‌همت جمعی باشد و برای رفاه حال پزشکان اقداماتی صورت بپذیرد تا ما بتوانیم پزشکان را در استان نگه‌داریم و این همت و حمایت تمامی مسئولان را می‌طلبد.
دکتر اقبالی گفت: درمانگاه رازی نیز در حال انجام مقدمات اولیه برای واگذاری به بخش خصوصی با تعرفه دولتی است و قطعاً بسیار بهتر و شایسته‌تر از وضعیت کنونی خواهد شد.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود: عمده مشکلات ما در خصوص منابع مالی و تأخیر پرداخت‌های پرسنلی و پرداخت به پزشکان ناشی از تأخیر در وصول مطالبات دانشگاه از بیمه‌های طرف قرارداد است و این مشکل اختصاص به الستان بوشهر نداشته و یک مشکل ملی و مربوط به همه دانشگاه‌ها است .
وی اضافه کرد: در مورد جذب متخصصان نیز مشکلاتی داریم که همه آن‌ها مربوط به ما نیست و قطعاً عوامل مهمی ازجمله نبود بودجه، امکانات معیشتی و دیگر عوامل نیز دخیل است ولی بااین‌وجود اقدامات بسیار خوبی صورت پذیرفته است.
انتهای پیام/ م.ن 3080


با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
telegram.me/bpumspublicrelation

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.