در راستای ارتقای سلامت جوانان : جوانانی گروه سنی 29-18 در شهرستان گناوه مراقبت می‌شوند

11 امرداد 1395
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه گفت: در راستای ارتقای سلامت جوانان و با توجه به سیاست‌های وزارت بهداشت در سال 95، خدمات جامع سلامت جوانان در قالب یک تیم سلامت شامل مراقب سلامت، ماما، پزشک، کارشناس روان و کارشناس تغذیه در مراکز بهداشتی درمانی شهرستان گناوه انجام می‌شود.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه؛ دکتر علی زکی زاده افزود: هدف از ارایه خدمات به جوانان پیشگیری و تشخیص زودهنگام عوامل خطر، کاهش ناتوانی‌ها، مرگ‌ومیر، بهبود کیفیت زندگی و ارتقای شیوه زندگی آنان است.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه با اشاره به اینکه تحولات سنین جوانی بسیار عمیق و اساسی است و زمینه های جسمی، روانی، عاطفی و اجتماعی را دربرمی گیرد اضافه کرد: تأثیر محیط بیرون از خانواده در این سنین چشمگیرتر است و مرگ‌ومیر و ناتوانی جوانان همه ابعاد سلامت خانواده را تحت تأثیر قرار داده و همچنین بیماری در این گروه فشار اجتماعی اقتصادی زیادی به جامعه وارد می‌کند.
زهره بهمیاری کارشناس سلامت جوانان شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه نیز گفت: جوانانی که گروه سنی 29-18 ساله را شامل می‌شوند بخش عمده جمعیت دنیا به‌ویژه کشورهای درحال‌توسعه را تشکیل می‌دهند و این قشر عظیم نیروی پرتوان و سازنده‌ای است که نیازمند توجه ویژه برای مصون ماندن از مخاطرات جسمی و روانی می‌باشد.
گفتنی است شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه از تمامی واجدین شرایط فوق دعوت می‌کند تا جهت انجام مراقبت‌های دوره‌ای به مراکز بهداشتی درمانی محل سکونت خود مراجعه نمایند.
انتهای پیام/ م.ن 3080
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.