خدمات چشم‌پزشکی رایگان در درمانگاه تخصصی کنگان انجام شد

24 امرداد 1395
همزمان با ولادت امام رضا (ع) ارایه خدمات چشم‌پزشکی و تعیین نمره عینک رایگان با همکاری بسیج جامعه پزشکی استان بوشهر در درمانگاه تخصصی کوثر کنگان انجام شد.

معاون درمان بسیج جامعه پزشکی استان دراین‌باره گفت: این درمانگاه تخصصی چشم‌پزشکی در کلینیک تخصصی کوثر وابسته به بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان برپاشده است.
محمد حیدری بابیان اینکه این اقدام در راستای محرومیت‌زدایی و خدمات‌رسانی به مناطق محروم انجام‌شده است بیان کرد: در بسیج جامعه پزشکی یکی از اقدام‌های بخش مدیریت تخصصی و خدمات ویژه، ویزیت رایگان افراد محروم جامعه چه ازلحاظ محرومیت مالی و یا محرومیت دوری و عدم دسترسی به خدمات پزشکی است.
وی تصریح کرد: متخصصان با استفاده از تجهیزات و امکانات همراه خود خدمات تخصصی و فوق تخصصی چشم‌پزشکی، از قبیل معاینه چشم، تعیین نمره عینک، تشخیص و درمان بیماری‌های مختلف چشم و اعزام به بیمارستان انجام می‌دهند.
معاون درمان بسیج جامعه پزشکی استان اظهار کرد: رفع محرومیت‌ها و ارایه خدمات بیشتر به افراد محروم جامعه، ترویج فرهنگ و روحیه بسیجی و پیشگیری از بروز بیماری ازجمله مهم‌ترین اهداف پزشکان و افراد حاضر در تیم است که در روزهای حضور در مناطق محروم در خدمت افراد نیازمند جامعه باشند.
معاون کمیته امداد و درمان بسیج جامعه پزشکی استان بوشهر اضافه کرد: با هماهنگی بسیج جامعه پزشکی استان، مقدمات و زمینه حضور تیم پزشکی در منطقه جنوب استان فراهم و اقدام به ویزیت رایگان مراجعه‌کنندگان می‌کند و در صورت لزوم، افراد به بیمارستان برای انجام عمل جراحی و درمان بیشتر معرفی می‌شوند.
این مقام مسئول تأکید کرد: با هماهنگی‌های به‌عمل‌آمده با مسئولین بیمارستان بیمارانی که توسط این تیم برای درمان و انجام عمل جراحی معرفی می‌شوند، خارج از نوبت و به‌صورت رایگان تحت مداوا قرار خواهند گرفت.
حیدری افزود: در سال جاری تاکنون دو بار این تیم در منطقه جنوب استان حاضرشده و خدمات چشم‌پزشکی موردنیاز افراد را ارایه کرده است و این امر در آینده هم ادامه خواهد داشت.
معاون کمیته امداد و درمان بسیج جامعه پزشکی استان بوشهر خاطرنشان کرد: در طرح ویزیت رایگان چشم‌پزشکی که توسط متخصص چشم‌پزشکی انجام شد بالغ‌بر 110 نفر از شهروندان و مراجعه‌کنندگان منطقه تحت ویزیت قرارگرفته و تعدادی از افراد نیز برای انجام اعمال جراحی موردنیاز و درمان بیماری‌های پیشرفته چشمی به بیمارستان معرفی شدند.
وی گفت: این بیماران از افراد تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی هستند که با همکاری این دو نهاد به شبکه بهداشت و درمان معرفی‌شده‌اند.
انتهای پیام/ م.س 3070

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.