رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر: دستیابی به اهداف حوزه سلامت استان بوشهر با نقدهای منصفانه سرعت گرفته است

4 شهريور 1395
رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان بوشهر گفت: برای رسیدن به اهداف از پیش تعیین‌شده در حوزه سلامت همواره نیازمند نقد هستیم و نقد منصفانه و باهدف اصلاح ضعف‌های موجود در سیستم، منجر به‌سرعت یافتن در دستیابی به این اهداف شده است.

دکتر علیرضا رئیسی در آیین تکریم و معارفه معاونین درمان و آموزش و روسای دانشکده پزشکی افزود: پیشرفت کنونی در حوزه سلامت استان باهمت و تلاش همه‌جانبه همکارانم در تمامی رده‌های مختلف رخ‌داده است.
وی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر و تبریک هفته دولت گفت: از آغاز ابلاغ سیاست‌های کلی نظام سلامت توسط مقام معظم رهبری و اجرایی شدن آن در دولت یازدهم در حوزه سلامت حرف‌های زیادی برای گفتن داریم چراکه اتفاقات بزرگی در این حوزه رخ‌داده است.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر خاطرنشان کرد: باوجود تمام تلاش‌های صورت گرفته به نقطه مطلوب نرسیده‌ایم اما دست آوردهای کنونی حاصل تبیین چشم‌انداز صحیح و حرکت با سرعت مناسب بوده است.
دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر تنها در بیمارستان شهدای خلیج‌فارس خلاصه نمی‌شود
دکتر رئیسی با اشاره به باور عمومی نسبت به رسالت دانشگاه‌های علوم پزشکی گفت: در سراسر کشور و به‌ویژه استان بوشهر از دید مردم رسالت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی در اقدامات درمانی خلاصه می‌شود، این در حالی است که حوزه‌های بسیار مهم‌تر و مقدم‌تری مانند بهداشت نیز وجود دارد و به دلیل وجود همین تفکر از برخی اقدامات زیرساختی و اساسی صورت گرفته غافل می‌شویم.
وی تصریح کرد: پروژه‌هایی نظیر احداث 30 خانه بهداشت جدید، تجهیز و بهسازی بیش از نیمی از مراکز بهداشتی موجود، استقرار پزشک مقیم در خانه‌های بهداشت، بازسازی و نوسازی سیستم حمل‌ونقل اورژانسی در استان، احداث و بهسازی پایگاه‌های اورژانس جاده‌ای اقدامات کوچکی نیستند.
اقدامات پیشگیرانه حوزه بهداشتی در درازمدت قابل‌لمس است
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره هدف‌گذاری پروژه‌های بهداشتی گفت: انجام پروژه‌های بزرگی نظیر قلب سالم و طرح سلامت دهان و دندان در سال‌های آینده نتیجه‌ای باورنکردنی در ارتقا سطح سلامت افراد بالای 55 سال خواهد داشت.

توسعه پایدار باتربیت نیروهای متخصص بومی
دکتر علیرضا رئیسی تکمیل پروژه سایت پردیس را از مهم‌ترین برنامه‌های دانشگاه دانست و افزود: ازآنجاکه یکی دیگر از شاخص‌های توسعه پایدار در تأمین پزشکان و ماندگاری آنان تربیت نیروی متخصص بومی استان بوشهر است، تکمیل پروژه دانشکده پزشکی و دندانپزشکی در اولویت قرار دارد و اعتبار آن نیز تأمین‌شده است.
وی گفت: امیدواریم با توسعه زمینه‌های آموزشی و بیمارستان‌ها گام بعدی دررسیدن به توسعه پایدار نیز برداشته شود تا در یک بازه زمانی 10 ساله شاهد ورود نیروهای متخصص بومی در تمامی شهرستان‌های استان بوشهر باشیم.
دکتر رئیسی از زحمات دکتر صمد اکبر زاده در سمت معاونت آموزشی تقدیر کرد و افزود: دکتر اکبر زاده از چهره‌هایی است که همواره در سخت‌ترین شرایط بار سنگین مسئولیت را بر دوش کشیده است.
در این مراسم دکتر سید سجاد اقبالی که پیش‌ازاین معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بود به‌عنوان معاون جدید آموزشی منصوب شد و دکتر محمود جمی با حفظ سمت هدایت معاونت درمان را بر عهده گرفت، همچنین از زحمات دکتر داراب مشتاقی رییس دانشکده پزشکی تقدیر و دکتر محمدرضا روان بد به‌عنوان ریاست جدید این دانشکده منصوب شد.
انتهای پیام/م.پ 1025


با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.