رییس شبکه بهداشت و درمان گناوه: دولت تدبیر و امید قدم‌های ماندگاری در حوزه بهداشت برداشته است

4 شهريور 1395
رییس شبکه بهداشت و درمان گناوه گفت: دولت تدبیر و امید در کنار خدماتی که در زمینه‌های مختلف به مردم ارایه داده است به حوزه بهداشت و درمان نیز توجه ویژه‌ای داشته و خدمات ماندگاری ارائه کرده است.

دکتر علی زکی زاده در گرامیداشت هفته دولت افزود: گستره خدمات ارزشمند دولت تدبیر و امید در حوزه بهداشت و درمان شهرستان گناوه نیز آثار بسیار خوبی داشته به گونه‌ای‌که هم ازنظر زیرساخت‌های عمرانی و هم ازنظر شاخص‌های بهداشتی در وضعیت خوب و روبه جلویی قرارگرفته‌ایم.
وی به بخشی از فعالیت‌ها و عملکرد یک‌ساله این شبکه اشاره کرد و گفت: در حوزه عمران و زیرساختی، بازسازی و نوسازی آموزشگاه بهورزی، تعمیر و بازسازی همه مراکز شهری با یک فضای شایسته، احداث سالن اجتماعات شبکه بهداشت با ظرفیت بیش از 110 نفر و سالن کنفرانس با ظرفیت بیش از 70 نفر برای مشاوره و کلاس‌های آموزشی به‌ویژه به زوج‌های جوان ازجمله اقدام‌های شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه در بخش عمرانی است.
دکتر زکی زاده افزود: اورژانس جاده‌ای روستای شول و چهار روستایی، افتتاح خانه بهداشت روستای شول، بازسازی، نوسازی و تجهیز مرکز بهداشتی درمانی بندر ریگ و روستای محمدی، احداث و تجهیز اتاق احیای قلبی ریوی (CPR) در مرکز شبانه‌روزی بندر ریگ و بازسازی آزمایشگاه مرکزی شبکه بهداشت و درمان از دیگر اقدام‌های بخش عمرانی شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه است.
وی اضافه کرد: شبکه بهداشت و درمان این شهرستان ازلحاظ ارتقای کیفی و کمی شاخص‌های بهداشتی در سطح استان به موفقیت و رتبه‌های چشمگیری نایل شده است.
رییس شبکه بهداشت و درمان گناوه تصریح کرد: کسب رتبه نخست استانی در استانداردسازی و عملکرد بهداشتی و رتبه برتر استانی در برنامه رابطان بهداشتی و جلب مشارکت مردمی، استقرار پزشک در همه مراکز شهری و روستایی ازجمله موفقیت‌‌ها و خدمات این شبکه بوده است.
دکتر زکی زاده اظهار کرد: ارتقای کیفی و کمی مرکز مشاوره پیش از ازدواج با مشاوره‌های تخصصی و عمومی توسط روان شناسان مجرب به‌عنوان تنها شهرستان مجری در استان، راه‌اندازی مرکز قلب سالم شهرستان، تجهیز آزمایشگاه مرکزی شبکه و آزمایشگاه بندر ریگ برای ارتقای کیفیت آزمایش‌ها و کاهش ارجاع به دیگر مراکز به نرخ تعرفه دولتی از دیگر موفقیت و خدمات شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه بوده است.
وی با اشاره به اینکه طرح تحول بهداشت از ابتدای سال 95 شروع‌شده است، گفت: بر اساس این طرح، جمعیت تحت پوشش هر مرکز جامع سلامت شهری به بلوک‌های 2500 نفری و زیر نظر یک مراقب سلامت که تمام عوامل و فاکتورهای سلامتی افراد تحت پوشش خود را پیگیری می‌کند، تقسیم‌شده است.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه بیان کرد: بهداشت روان، تغذیه و رژیم‌درمانی، پیشگیری از بیماری‌های واگیر و غیر واگیر، شناسایی و کنترل عوامل خطر، پایش رشد و تکامل کودکان، واکسیناسیون، شیر مادر و سلامت باروری به همه جمعیت تحت پوشش بر اساس گروه‌های سنی از عمده خدمات مرکز جامع سلامت شهری است.
انتهای پیام/ م.ن 3080


با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.