استفاده نکردن از کلاه ایمنی یکی از اصلی‌ترین علل افزایش میزان تلفات در تصادفات موتورسواران است

13 مهر 1395
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه گفت: استفاده نکردن از کلاه ایمنی یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین علل افزایش میزان تلفات در تصادفات موتورسواران است.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه؛ مهندس یوسفی در جمع موتورسواران افزود: در سال 94 بیش از 352 حادثه ترافیکی در شهرستان رخ‌داده که از این موارد 34 مورد متأسفانه منجر به فوت همشهریان عزیزمان شده است.

وی تصریح کرد: همچنین از این سی‌وچهار مورد 10 نفر فوتی مربوط به موتورسواران و به دلیل استفاده نکردن از کلاه ایمنی، عبور از چراغ‌قرمز و سرعت غیرمجاز بوده و 24 مورد آن مربوط به خودروهای سواری به دلیل نبستن کمربند ایمنی و سرعت غیرمجاز بوده است.

معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه بابیان اینکه سلامت مهم‌ترین نعمت خداوند به انسان است که ما باید در حفظ سلامت خود تلاش کنیم اظهار کرد: یکی از حوادث مهمی که جان و سلامت ما را تهدید می‌کند حوادث ترافیکی می‌باشد که با رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی می‌توان تا حد زیادی از به مخاطره افتادن سلامت خود و دیگران جلوگیری کرد.

در راستای اهمیت استفاده از کلاه ایمنی با همکاری شبکه بهداشت و درمان، راهنمایی و رانندگی و نیروی انتظامی شهرستان گناوه رژه‌ای توسط موتورسواران در خیابان ساحلی شهرستان برگزار شد و در جهت گسترش فرهنگ استفاده از کلاه ایمنی، بین موتورسواران حاضر در رژه چندین کلاه ایمنی از طرف شبکه بهداشت و راهنمایی و رانندگی شهرستان به عنوان هدیه تقدیم شد.

 

انتهای پیام/ م.ن 3080

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید

https://telegram.me/bpumspublicrelation

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.