برپایی ایستگاه سلامت در محل تکایای شهرستان گناوه جهت سالمندان

18 مهر 1395
کارشناس مسئول واحد سلامت خانواده شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه از برگزاری ایستگاه سلامت در محل تکایای عزاداران حسینی شهرستان گناوه به مناسبت هفته سالمند خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه؛ طیبه دیدار افزود: اندازه‌گیری وزن، قد، فشارخون، BMI و قند خون ازجمله خدمات ارایه شده در این ایستگاه‌ها می‌باشد.

 

این کارشناس در ادامه عنوان کرد: در این ایستگاه‌ها به سالمندان عزیز شهرستان آموزش‌هایی در خصوص خودمراقبتی که شامل آموزش تغذیه صحیح در سالمندی، ورزش دوران سالمندی و پیشگیری از پوکی استخوان و مشکلات مفاصل به همراه توزیع تراکت ارائه شد.

 

کارشناس برنامه سالمندان شبکه بهداشت شهرستان گناوه نیز گفت: شعار هفته جهانی سالمندان در سال 95 از سوی وزارت بهداشت (نه علیه هرگونه تبعیض سنی) تعیین‌شده است، در همین راستا در مدارس، آموزش‌هایی با عنوان سالمند و همبستگی در بستر خانواده به دانش آموزان ارایه گردید.

 

فاطمه شریف اظهار داشت: آموزش چهره به چهره به سالمندان در مراکز جامع سلامت، مساجد، محل کار کسبه و صنوف مختلف توسط مراقبین سلامت از دیگر برنامه‌های اجراشده در این هفته بوده است.

 

کارشناس برنامه سالمندان شبکه بهداشت شهرستان گناوه خاطرنشان کرد: سالمندان غربالگری شده در ایستگاه‌های سلامت به کلینیک دیابت و قلب شهرستان جهت بررسی‌های بیشتر ارجاع شده‌اند.

 

 

 

انتهای پیام/ م.ن 3080

 

 

 

 

 

 

 

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید

 

https://telegram.me/bpumspublicrelation

 

 

 

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.