استاندار بوشهر در نشست هم‌اندیشی حوزه سلامت استان گفت: ظرفیت تخت‌های بیمارستانی به بیش از یکهزارو 400 تخت افزایش‌یافته است

1 آبان 1395
استاندار بوشهر گفت: ظرفیت تخت‌های بیمارستانی در استان بوشهر از هشت‌صد و 98 تخت در سال 92 به بیش از یکهزارو 400 تخت در سال جاری رسیده که رشد چشمگیری را داشته است.

دکتر مصطفی سالاری افزود: توجه به‌سلامت و درمان مردم از مهم‌ترین اقدامات دولت تدبیر و امید بوده و طرح‌های مهمی توسط دولت در سطح کشور اجرایی و عملیاتی شده که موجبات رضایت‌مندی مردم را فراهم ساخته است.
وی خاطرنشان کرد: بیشترین تلاش خود را در استان بوشهر بر روی توسعه زیرساخت‌های درمانی گذاشته‌ایم و در تأمین نیروهای متخصص، ایجاد فضا، افزایش امکانات و تجهیزات درمانی نیز اقدامات مؤثری صورت گرفته است.
افزایش اشغال تخت بیمارستانی به بیش از 67 درصد
استاندار بوشهر تصریح کرد: میانگین اشغال تخت بیمارستانی در استان بوشهر در سال 1392 حدود 46.5 درصد بود که اکنون به بیش از 67 درصد رسیده است.
افزایش چهار برابری تخت‌های بخش مراقبت‌های ویژه نوزادان
وی یادآور شد: در بخش مراقبت‌های ویژه نوزادان نیز تعداد تخت‌های استان افزایش‌یافته و از 11 تخت در سال 92 به 44 تخت در سال جاری رسیده است.
استاندار بوشهر گفت: تخت‌های مراقبت‌های ویژه موجود در استان از 42 به 97 و تخت‌های س سی یو (CCU) نیز از 32 به 53 تخت افزایش‌یافته که نشان‌دهنده توجه مسئولان به حوزه درمان است.
سرانه تخت بیمارستانی استان بوشهر همسان با میانگین کشوری است
دکتر سالاری گفت: سرانه تخت بیمارستانی از هشت‌دهم درصد در سال 92 در زمان حاضر به 1.52 درصد افزایش‌یافته که همسان میانگین کشوری است.
وی اظهار کرد: افزایش آمبولانس‌های بیمارستانی از 62 به 95، کلینیک‌های تخصصی درمانی از 3 به 12 مرکز، خرید و راه‌اندازی پنج دستگاه ام. آر.آی از دیگر فعالیت‌های دولت تدبیر و امید در بخش درمان در استان بوشهر است.
آغاز ساخت بیمارستان تخصصی 180 تختخوابی بوشهر
وی بابیان اینکه ساخت بیمارستان تخصصی با 180 تخت در کنار بیمارستان شهدای خلیج‌فارس بوشهر آغازشده است گفت: در زمان حاضر اورژانس عمومی و هسته‌ای از طرح‌های در دست اجرا و عملیات اجرایی بیمارستان قلب بوشهر نیز به‌زودی آغاز می‌شود.
دکتر سالاری افزود: ساخت بیمارستان 240 تختی 17 شهریور برازجان، اجرای فاز دوم بیمارستان اهرم تنگستان با 32 تخت بیمارستانی، افزایش 38 تخت در بیمارستان بقیه‌الله دیلم، انجام مراحل پایانی بیمارستان دیر، افزایش 74 تخت بیمارستانی به بیمارستان امام خمینی"ره" کنگان ازجمله اقدامات دولت تدبیر و امید در حوزه بهداشت و درمان استان بوشهر است.
استاندار بوشهر با اشاره به افزایش ظرفیت تخت بیمارستانی استان بوشهر افزود: علاوه بر بیمارستان‌های دولتی 200 تخت از سوی بخش خصوصی نیز در استان بوشهر ساخته می‌شود.
بیش از سه هزار میلیارد ریال در بخش درمان استان هزینه شده است
دکتر سالاری اضافه کرد: 870 میلیارد ریال در سه سال قبل از دولت تدبیر و امید در بخش درمان استان بوشهر هزینه شده بود که در این دولت این رقم به سه هزار و 100 میلیارد ریال افزایش‌یافته است.
وی گفت: برگزاری این نشست‌های تخصصی زمینه مناسبی برای بهبود وضعیت خدمات و فعالیت‌ها در استان بوشهر است.

انتهای پیام/ م.ف 1026


با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.