همایش معارفه دانشجویان جدیدالورود دانشگاه علوم پزشکی بوشهر برگزار شد

15 آبان 1395
همایش معارفه دانشجویان جدیدالورود دانشگاه علوم پزشکی بوشهر چهارشنبه‌شب در سالن اجتماعات 9 دی بوشهر برگزار شد.

در این همایش رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با تبریک به دانشجویان جدیدالورود، آنان را آینده‌سازان و وارثان محترمی دانست که مسئولیت‌های سنگینی را به ارث بردند و می‌بایست با تحصیل علم و فرهنگ هر آنچه را که در توان دارند برای تعالی کشور و جامعه خود به منصه ظهور برسانند.
 دکتر علیرضا رئیسی خطاب به دانشجویان جدیدالورود افزود: شما دانشجویان و طالبان علم، در لسان بزرگان دین شأن بسیار والایی دارید و امیدواریم درراه تحصیل علم و فرهنگ، جهاد گونه قدم بردارید تا دانشگاه محلی شود برای تحصیل علم و فرهنگ همراه با شورونشاط انقلابی.
وی بیان داشت: شما مدیون کسانی هستید که این محیط آرام را برای تحصیل علم و فرهنگ فراهم کردند و همه ما مدیون خون شهدا و عزیزانی هستیم که بانی این امنیت بوده و هستند.
دکتر رئیسی با تجلیل از اساتید دانشگاه گفت: دانشگاه علوم پزشکی بوشهر دارای اساتیدی بسیار کوشا و بااخلاق است و باید کمال بهره را در دوران تحصیل از آنان برد.
وی افزود: اگرچه نسبت به دانشگاه‌های بزرگ کشور تنها چند سالی از عمر دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نمی‌گذرد اما در همین مدت کوتاه دانشجویانی حضورداشته و دارند که مایه افتخار استان و کشورند و در عرصه‌های گوناگون علمی، فرهنگی و قرآنی در سطح کشور افتخارآفرینی کردند که باید از آنان قدردانی کرد.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: من به‌عنوان عضو هیأت علمی دانشگاه، افتخار می‌کنم که عضوی از اعضای این دانشگاه هستم و باید به‌گونه‌ای در فضای علمی و فرهنگی گام برداریم که در آینده به اینکه در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تحصیل‌کرده‌ایم به خود ببالیم و افتخار کنیم.
وی دانشگاه را محیطی علمی و فرهنگی دانست و افزود: آرزوی ما این است که وقتی از دانشگاه خارج می‌شوید، توانسته باشید چیزی به داشته‌های خود افزوده باشید و بتوانید علم و فرهنگ را به جامعه صادر کنید.
دکتر رئیسی از کانون‌های دانشجویی به دلیل داشتن شور و نشاط و انگیزه فعالیت تشکر کرد و گفت: مسئولان کانون‌های دانشگاه، افراد خوب و بااخلاقی هستند که از آنان انتظار می‌رود کارشان را باقوت و قدرت ادامه دهند و در جهت توسعه فرهنگ در دانشگاه تلاش مضاعف داشته باشند.
 مسئول دفتر نهاد نمایندگی ولی‌فقیه در دانشگاه نیز با تبریک میلاد امام باقر (ع) و خوش‌آمد گویی به دانشجویان جدیدالورود گفت: ما در قبال شما دانشجویان مسئولیم و باید همه همت خود را در ارتقای فضای علمی، فرهنگی و سیاسی به کاربندیم و باید به‌گونه‌ای رفتار کنیم که شاهد بی‌مهری و کم توجهی به دانشجویان نباشیم.
حجت‌الاسلام عباس دشتی با اشاره به یوم‌الله 13 آبان، روز ملی مبازره با استکبار جهانی افزود: 13 آبان نماد استکبارستیزی و سه رخداد مهم و تاریخی و افتخارآمیز در نظام جمهوری اسلامی ایران است که در این سه حادثه بزرگ نقش‌آفرینان آن حوزه علمیه، دانشجویان و دانش آموزان بودند.
وی بیان داشت: 13 آبان تنها چند رویداد تاریخی نیست بلکه نماد استکبارستیزی ملت بزرگ ایران بر اساس قدرت ایمانی و الهی است و این استکبارستیزی، ریشه در آمیزه‌های دین و قرآن کریم دارد.
مسئول دفاتر نهاد رهبری در دانشگاه‌های علوم پزشکی استان افزود: در روز 13 آبان، عده‌ای از دانشجویان مؤمن و انقلابی بر اساس بصیرت و آگاهی، اجازه ندادند دشمن در لانه فساد هرچه می‌خواهد انجام دهد و در این اقدام بزرگ که امام راحل آن را انقلاب دوم نامید استکبار جهانی و آمریکای جنایتکار تحقیر شد.
وی تأکید کرد: باید بدانیم که اندیشه امام راحل مبتنی بر مبازره با ظلم و استکبار، یک استراتژی مقطعی نبوده و این اندیشه ریشه در مکتب والای اسلام دارد و نهضت امام (ره) با شعار مبارزه با ظلم و استبداد آغاز شد.
حجت‌الاسلام دشتی افزود: این اوج ساده‌لوحی است که عده‌ای فکر کنند که رویکرد آمریکایی‌ها علیه ملت ایران تغییریافته و باید بدانیم که نظام استکباری به سرکردگی آمریکا امروز جز منافع خود به هیچ جیز دیگری حتی حقوق بشر و ارزش‌های انسانی پایبند نیست و برجام مصداقی بر این مدعا است و اگر امروز کسی غفلت از عهدشکنی آمریکا داشته باشد باید در بینش سیاسی او شک کرد.
وی در پایان با تشکر از کانون‌های دانشجویی که گوشه‌ای از خلاقیت‌های خود را در غرفه‌ها به نمایش گذاشتند، همه دانشجویان را به فراگیری علم و فرهنگ در عرصه دانشگاه فراخواند و آنان را به تکریم و احترام سرمایه‌های دانشگاه یعنی اساتید دعوت کرد.
در این مراسم کانون‌های دانشجویی به معرفی فعالیت‌های خود در قالب کلیپ‌های تصویری پرداختند.
در فضای ورودی سالن همایش، کانون‌ها و تشکل‌های دانشجویی با ایجاد غرفه‌های نمایشگاهی نسبت به معرفی نوع فعالیت خود به دانشجویان اقدام و از آنان با توزیع شیرینی و شکلات استقبال کردند.
انتهای پیام. س / ر 2050
 
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.